Roboty LEGO MINDSTORMS

O warsztacie

Masz ochotę na wspomnienie dzieciństwa? Zapraszamy do zabawy klockami LEGO. Podczas tego warsztatu w zespołowo-turniejowej formie odkryjesz nieznane jeszcze zalety popularnych klocków. Jeśli dotychczas nie poznałaś/eś możliwości technicznych LEGO Mindstorms, ten warsztat obudzi w Tobie prawdziwego legomaniaka. Jeśli robotami fascynujesz się od dawna, spotkanie z LEGO Mindstorms otworzy Ci oczy na nieznane dotąd możliwości tej popularnej zabawki. Także jeśli lubisz zespołową rywalizację, turniejowa forma warsztatu przypadnie Ci do gustu.

W pierwszej części spotkania od doświadczonych instruktorów LEGO dowiesz się, jakie możliwości konstrukcyjne stwarza zestaw Mindstorms. Będziesz mieć okazję zaczerpnąć inspiracji z przykładowych konstrukcji robotów układanych z LEGO na świecie.

Po przystępnym praktycznym wprowadzeniu nawet zupełnie niezaawansowani uczestnicy będą gotowi wziąć udział w zespołowym zmaganiu się z realizacją konstrukcyjnych zadań turniejowych.

Pigułkę podstawowej wiedzy programistycznej dostarczą instruktorzy w drugiej części spotkania. Omówią oni właściwości środowiska programistycznego, ze szczególnym uwzględnieniem komend wymaganych do realizacji programistycznych zadań turniejowych. Dzięki wskazówkom instruktorów każdy uczestnik w grupie kolegów i koleżanek zmierzy się z zadaniem zespołowego programowania wcześniej skonstruowanego robota.

I to nie wszystko. W finale warsztatu roboty stworzone przez poszczególne grupy zmierzą się w potyczce robotów. Jesteś ciekaw, który robot wygra?

Celem warsztatu jest zaangażowanie każdego z uczestników spotkania do twórczej edukacyjnej zabawy w grupie kolegów i koleżanek prowadzonej pod okiem instruktorów. Każdy z uczestników ma okazję zmierzyć się z zadaniem zespołowej konstrukcji i oprogramowania robota przygotowanego według wspólnego pomysłu. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę- niespodziankę.


Prelegent

Dawid Stojanowski

Student Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach, Przewodniczący Koła Naukowego Robotyki oraz Koła Naukowego Zastosowań Sieci Komputerowych. Pasjonat nowych technologii oraz zwolennik używania głowy nie tylko do noszenia czapki. Prywatnie zawsze uśmiechnięty, pogodny i chętny do dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami z dziedziny IT.

Instruktorzy

Warsztat prowadzą inżynierowie-pasjonaci LEGO na co dzień pracujący z młodzieżą szkolną. Większość  to absolwenci robotyki, elektrotechniki, mechatroniki, mechaniki i budowy maszyn oraz studenci kierunków informatycznych.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

lego

 

O robotach słów kilka...

Klockami LEGO bawimy się zespołowo od kilku lat, korzystając z udoskonalanych możliwości kolejnych generacji Mindstorms i staramy się zarazić naszą pasją młodzież. Chcemy aby zabawa wzbudziła zainteresowanie robotyką, informatyką i nowoczesną technologią.

Jako inżynierowie poprzeczkę techniczną stawiamy wysoko, ale dajemy równocześnie niezbędną wiedzę do tego, by konstrukcyjno-programistyczne trudności pokonywać i szukać rozwiązań. Może zabawa przerodzi się w kreatywny zawód? W naszym przypadku tak było.

Dawid Stojanowski